Obserwatorzy

wtorek, 1 listopada 2011

"Ucieczka w mrok" Kerry ConnorKerry Connor - pierwszą książką tej autorki, którą przeczytałam (i jak na razie jedyną) jest "Ucieczka w mrok". To romantyczno-sensacyjne dzieło autorki wielu książek o miłości (tak zwany harlequin). Z angielskiego na polski przetłumaczyła ją Małgorzata Fabianowka.
  
Akcja utworu rozpoczyna się od nieco tragicznej sceny: sceny śmierci. Pewna młoda dziewczyna - Kathleen- ginie z rąk swojego pracodawcy Chastaina. Świadkiem zdarzenia jest inna pracownic - Allie, której, jak się później okazuje, zabójca również odebrał życie. W morderstwie, oprócz samego zabójcy brali udział 2 ochroniarze. Jednemu z nich Chasatain polecił usunąć ciało. Chłopak, zostając sam na sam z trupem, zauważył, że poszkodowana ciągle żyje. Wtedy akcja książki nabiera barw. Młody ochroniarz sam własnymi rękami nie umiałby nikogo skrzywdzić, postanawia więc oddać Kathleen w ręce zaprzyjaźnionego lekarza. W końcu postrzelona dochodzi do zdrowia i zaczyna nowe życie. Przez wiele miesięcy ucieka, oszukuje, podszywa się pod fałszywe nazwiska. Nie chce przyznać się do tego że żyje, bo w ten sposób policja straci dowody na to, iż Chastain dopuścił się zbrodni. Kathleen, jak nikt inny, pragnie jego śmierci, ponieważ jej brat także zginął z rąk okrutnego pracodawcy. Jakimś cudem ludzie z otoczenia Chastaina dowiadują się, iż Kathleen żyje, postanawiają ją odszukać. Tego samego pragnie policjant Newcomb, który (jak się okazuje w dalszej części książki) sam chce śmierci dziewczyny, by mieć dowód przeciwko Chastainowi. Jest on pewien, że ten mężczyzna jest sprawcą wielu zbrodni, ale nie ma przeciwko niemu żadnego dowodu. Do poszukiwań Newcomb włącza byłego detektywa Gideona Rossa. Gdy ten znajduje Kathleen postanawia jej pomóc. Jednak na ich drodze staje wiele niebezpiecznych przeszkód, między innymi ludzie Chastaina poszukujący Kathleen. W chwilach, gdy Kathleen i Ross są razem, rodzi się między nimi uczucie... A do rozwiązania sprawy przed nimi jeszcze długa droga, wiele strzałów z pistoletu i ostrzy nożów przy ciele...

Podsumowując muszę stwierdzić, że bohaterowie tej książki są nie tylko bardzo ciekawi, ale też nadają jej pewnego dynamizmu, co jeszcze bardziej czyni to dzieło dobrym. Ich odwaga wobec sytuacji, w których się znajdują podnosi na duchu czytelnika, który może ma równie pogmatwane życie, jak oni. Fabuła książki jest bardzo wciągająca, chcemy poznawać losy bohaterów. Połączenie problematyki miłosnej z kryminalną to idealna para, która tworzy utwór jeszcze bardziej ekscytującym. Ostatecznie polecam tę książkę na dni, w których pragniemy choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz