Obserwatorzy

środa, 4 lipca 2012

Wakacje

W końcu zaczął się tak długo wyczekiwany moment w roku - WAKACJE, letnia przerwa, głównie od szkoły. Młodzi ludzie przez kilka miesięcy planowali zapewne, ile to ciekawych rzeczy będą mogli zrobić. Nadchodzi czerwiec, biorą świadectwa w rękę i mogą ruszyć w świat, mogą przyswoić sobie jakąś dodatkową wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia, przeżyć przygody... Głowa pełna pomysłów, ale jak przychodzi co do czego, to się ich wcale nie realizuje. Okazuje się, że większość czasu spędzamy w łóżku lub przed komputerem. Czy warto w ten sposób zmarnować te dwa miesiące wolne od szkoły? Czy nie lepiej zaplanować coś innego, żeby przeżyć wiele przygód, zapisać w swojej głowie masę wspomnieć na kolejne lata? Pierwszą rzeczą, która jest ważna jest to, aby w miarę wcześnie wstawać, 8 godzin snu zupełnie wystarczy, by nasz organizm wypoczął, zregenerował siły na kolejny dzień
24 - 8 = 16-> tyle godzin mamy dla siebie! 

Jak je zatem wykorzystać?
Na pewno nie przed komputerem, lepiej już przejść się do najbliższej księgarni lub biblioteki i zdobyć jakąś interesującą książkę. Inny sposób to wsiąść na rower i pojechać na przejażdżkę wybraną ścieżką rowerową, lub zupełnie nowym, samemu wymyślonym szlakiem. Co jeszcze? Może w pobliżu jest muzeum, którego dawno nie odwiedzaliśmy? Może znajomi robią coś fajnego i chętnie nas przygarną?
Jedno jest pewne, trzeba działać, myśleć, i realizować swoje pomysły.
To najlepsza recepta na udane wakacje! :D 
 A oto pomysły internautów:
"Raczej na wakacje nigdzie nie wyjeżdżam z przyczyn osobistych więc myślałam żeby przeżyć wakacje w taki sposób że by bić rekordy ale na miare swoich i miejsca możliwości,chodzi mi na przykład o najdłużej nie spać lub zrobić najmniejszy samolocik z papieru. "

"a bym chciała pobić rekord w ilości wypitych browarów - idealny rekord na wakacje ;)"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz