Obserwatorzy

środa, 10 października 2012

optymizm ;)

Kolejny dzień za nami, do weekendu już bliżej, niż dalej... :D Nie mam na co narzekać, dlatego dzisiaj będę próbowała zarazić Was optymizmem! Czym jest radość?  Stan ducha, umysłu..? Euforia? Szczęście... Jakie jeszcze synonimy radości znacie? Z teorią wszystko ok, wiemy, czym optymizm jest.
Gorzej już jego praktykowaniem. Aż mnie denerwuje to, że na każdym kroku narzekamy... Za zimno, za gorąco, dużo pada, za bardzo świeci słońce... Nie potrafimy sobie dogodzić. Nawet na pytania 'co u Ciebie?' odpowiadamy z reguły 'leci...', albo 'powoli do przodu...'. Czemu pierwszymi słowami, które przychodzą nam na myśl nie są 'jest super!' ' u mnie wszystko tak, jak tego chcę', 'jest fantastycznie!' ?  ?  ?

Może taka już nasza mentalność, może przyzwyczajenie... Trzeba to zmienić! Jak?  Zacznijmy od siebie. Zarażajmy innych optymizmem, uśmiechajmy się do każdego, mówmy "cześć", nawet do osób, które są dalszymi znajomymi!

Dzięki naszej akcji, nastąpi reakcja - na nasz uśmiech, również ta druga osoba się uśmiechnie!

Powyższe liczby mnie przerażają. Świat dorosłych można zatem nazwać światem ponurych. Zmieńmy to! Bądźmy ludźmi nowej, wesołej generacji!

Dobrej nocy i radosnego jutra!

1 komentarz:

  1. to smutne że jak człowiek dorośnie to traci coś tak pięknego jak radość:(

    OdpowiedzUsuń