Obserwatorzy

środa, 20 lutego 2013

Kliknij, zaprotestuj!

Nie wiem, czy słyszeliście, ale Minister  Administracji i Cyfryzacji - Boni - ogłosił projekt, który zakłada, by obowiązki biblioteki szkolnej przejęła publiczna. Nie będę się dużo rozpisywać, w skrócie chodzi o to, by zlikwidować biblioteki. Są dwa pomysły, albo biblioteka szkolna zostanie przyłączona do publicznej ( a wtedy nie będzie szans na to, by uczniowie korzystali ze zbiorów w czasie lekcji, spadnie też poziom czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, dla których wygodniej jest w szkole wypożyczyć książkę), albo obowiązki bibliotek publicznych zaczną spełniać b. szkolne (co na pewno nie będzie wygodnie dla osób, które już do szkół nie chodzą, będzie problem z godzinami, w których biblioteka ma być czynna, sprawi to też, iż do szkół będą wchodzić różni ludzie, co może być niebezpieczne dla dzieci).
Oczywiście na pewno chodzi o to, by zredukować etaty, by obniżyć koszty pracy, co się wiąże ze zwolnieniami. Zachęcam Was WSZYSTKICH to zaprotestowania przeciwko temu głupiemu pomysłowi.
Więcej informacji oraz możliwość protestu tutaj:
(wystarczy podać swój adres e-mail!)

http://stoplikwidacjibibliotek.pl/Zachęcam również innych blogerów do opublikowania tej informacji na swoich blogach.
Jeśli się nudzicie, możecie teraz obejrzeć   świetny spot reklamowy, zachęcający do"nie-czytania"
http://www.youtube.com/watch?v=CatLpOUHwmE

Z książek możemy się dowiedzieć, jak rozwiązać problemy, z którymi się borykamy, a które już ktoś kiedyś przeszedł. 

2 komentarze:

  1. No, bez jaj. Biblioteka szkolna to... To... Dobra rzecz, w skrócie. Nie trzeba lecieć nie wiadomo ile poza szkołę, żeby coś wypożyczać... Protestuję! T____T

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno kliknę ! przesadzają -.-

    OdpowiedzUsuń