Obserwatorzy

niedziela, 27 kwietnia 2014

Cudowny weekend


    W sobotę przyjechała do mnie moja mama, siostra i chłopak. Po południu wybraliśmy się na spacer po starym mieście: ulica Grodzka - Bazylika Mariacka - ulica Floriańska (tu musieliśmy odwiedzić tylko Rossmanna) - zaułek Niewiernego Tomasza, o którym kiedyś pisałam - wieża Ratuszowa - piękna ulica Bracka - Franciszkańska 3. Później tramwajem podjechaliśmy pod Wawel, weszliśmy na dziedziniec - fotka ze Smokiem Wawelskim i krótki spacer nad Wisłą w stronę przystanku tramwajowego. Na moment zatrzymaliśmy się w mieszkaniu, by ubrać wygodniejsze buty i...  ruszyliśmy dalej!     
     Dzisiaj Kościół ogłosił dwóch nowych świętych Jana XXIII i Jana Pawła II. Z tej okazji wczoraj w Łagiewnikach, na błoniach przy Sanktuarium wczoraj jeszcze błogosławionego, dziś już świętego Papieża Polaka, odbył się cudowny koncert. Być może ktoś z Was widział transmisję w TVP1. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej wykonały swoje utwory związane z pokojem, nadzieją, miłością, przyjaźnią. "Abba Ojcze" w wykonaniu Mietka Szcześniaka i Moniki Kuszyńskiej, czy "Nie lękajcie się" śpiewane przez Natalię Kukulską i Kubę Badacha, czy "Ordinary Love" w polskiej wersji zaśpiewane przez Rafała Brzozowskiego naprawdę robiły wrażenie.  Gwiazdy wystąpiły w jasnych strojach, przeważała biel i beże - było tak niebiańsko!  Mieliśmy dobre miejsce, prawie pod sceną, więc mam kilka fotek zrobionych naprawdę z bliska. Może zdjęcia są małe, więc napiszę kto się na nich znajduje: duet prowadzący Krzysztof Ziemiec i Agata Młynarska, dalej Alicja Majewska, Piotr Cugowski (z zespołu Bracia), Rafał Brzozowski, Mietek Szcześniak, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach, Natalia Kukulska, Ania Wyszkoni, Muniek Staszczyk, Halina Frąckowiak, grupa artystów na scenie, Wayne Ellington, Zbigniew Wodecki, Golec Orkiestra, a na pozostałych zdjęciach wszystkie gwiazdy wspólnie śpiewające "Leć Muzyczko"


Cudowne przeżycie! Tu możecie zobaczyć filmiki z tego wydarzenia:
     Dziś rano udaliśmy się do centrum na mszę, a później stwierdziliśmy, że odwiedzimy krakowskie ZOO. Te zwierzaki naprawdę dają dużo radości, zwłaszcza małpki! Trafiliśmy na karmienie słoni (wiecie, że one zjadają 100 kg pokarmu na dzień?), pospacerowaliśmy po Lasku Wolskim, zwanym też Zielonymi Płucami Krakowa i na tym zakończyło się nasze weekendowe zwiedzanie miasta. Chyba sprawdziłam się w roli przewodnika! 


    Jeśli jesteście w Krakowie, to polecam Wam podjechać na 21:00 pod okno papieskie na Franciszkańską 3 na pokaz w technologii 3D - wspomnienie spotkań wiernych z papieżem właśnie pod tym oknem.
Podsumowując: weekend udany!

Tylko ta pogoda... Była zaskakująco dobra, a my ufając prognozom, wszędzie nosiliśmy ze sobą parasole. :)

4 komentarze:

 1. Więc miałaś bardzo ciekawy weekend ^___^ zawsze fajnie jest spędzić czas z rodziną i najbliższymi. Matko, zoo D: chcę do zoo. Tak dawno tam nie byłam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, zapraszam do wypróbowania nowego agregatu blogowego http://zblogowani.pl
  Pozdrawiam,
  Martyna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Iwona co się dzieje gdzie jakieś pościki ?
  xx
  A.

  OdpowiedzUsuń
 4. mieszkasz w Krakowie? suuper :)
  www.allex096.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń